"חשיבה ירוקה" - חקיקה ירוקה 

 

GTC מיבאת ומחזיקה במלאי אריזות "ירוקות" - מתכלות ומתפרקות - מחומרים על בסיס טבעי, פולמרים מצמחים שמחליפים את תוצרי הנפט. מחיר האריזות ה"ירוקות" הינו גבוה בצורה משמעותית. ולכן יש קושי להכניס את המוצרים הללו לשוק בהיקפים נרחבים.

כיום המכירות של המוצרים ה"ירוקים"  מהוות רק חלק קטן מסך המחירות של חברתינו, אנחנו מאמנים שאל מנת ליצור שינוי משמעותי יש צורך בחקיקה ירוקה שתחייב את כול המפעלים לעבור לאריזות ירוקות, כמו שעשו במדינות רבות באירופה. כיום אין רצון לחברות ומפעלים לעבור לאריזות ירוקות בגלל המחיר הגבוה, גם כך יש תחרות קשה בתחום המזון ואריזה יקרה תקשה על המפעלים שיחליטו לעבור לאריזה ירוקה יקרה, אבל אם החוק יחייב את כולם לעבור בו זמנית אז בעצם התחרות לא תשתנה.ולכן זה הפתרון היותר נכון לראיתינו. 

 

 

חשיבה ירוקה 

 

 

ג'י טי סי מאמינה שצריך לקדם את הפעילות הירוקה בעולם, בארץ, ובמפעלה. אנחנו תומחים בכול פעילות שתוכל לקדם נושא זה.

בעיקר החברה מאמינה ומתמקדת בארבעה תחומים :

1. חקיקה ירוקה 

2. פעילות מחזור במפעל 

3. פעולות איסוף ומחזור בארץ

4.מחקרים פורצי דרך במחזור  

1

2

"חשיבה ירוקה" - עושים ולא מחכים

 

עד שתיהיה בארץ חקיקיה ירוקה ...

GTC משפרת באופן מתמיד את מוצריה, החברה עוקבת  אחרי הרגולציה באירופה בתחום המחזור ומתאימה את המוצרים לתקנים הארופאים המחמירים, ככול שהיא יכולה, אפילו אם עדיין לא נדרשים על ידי החקיקה המקומית. עיקר השינוי נעשה על ידי נוסחאות יצור יותר ירוקות, בנסיון להורד משקל סגולי, ולהחליף מרכיבים שלא מתפרקים או מתמחזרים לחומרים שיש להם תכונות התפרקות ויכולת מיחזור.   

 

 

"חשיבה ירוקה" - פעילות מחזור במפעל  

 

GTC מפעילה מערך מיחזור פנימי, ודואגת להפריד ולמחזר מחדש לפי קבוצות, לדוגמה: מתכות, עצים, קרטון, פלסטיק וקלקר.

החברה חתומה עם קבלנים מורשים מתאם תאגיד תמיר, שלוקחים את החומרים להמשך מחזור במפעלים יעודיים.

החברה מתנהלת כך כבר כמעט שני עשורים והייתה מבין הראשונות שהתחילו תהליכי מיחזור.   

 

 

"חשיבה ירוקה" - פעולות איסוף ומיחזור בארץ  

 

GTC הינה חברה בתאגיד תמיר, תאגיד שהוקם על ידי החברות הגדולות במשק שמשווקות את מוצריהם באריזות מזהמות, במטרה לאסוף את האריזות בחזרה מבית הלקוח והעביר את האריזות המשומשות למפעל מיון ומשם למפעלים יעודיים למחזור, למטרה זאת תאגיד תמיר פיזר פחים כתומים והם נמצאים כיום כמעט בכול בית ורחוב בישראל.

חברתינו חברה בתאגיד תמיר כבר עשור מאז כניסת חוק האריזות, GTC הייתה מבין החברות הראשונות שהצטרפו למייזם והחברה רואה בו חשיבות עליונה.  

חוק האריזות מהווה דוגמה לחקיקה ירוקה במיטבה .

 

 

3

4

"חשיבה ירוקה" - מחקרים פורצי דרך

 

חברת GTC עוקבת אחרי מחקרים פורצי דרך בתחום המחזור ככלל ובתחום מיחזור הפלסטיק בפרט. אפשר לראות שכול שנה יש יותר ויותר פיתוחים לגבי שימוש מחדש בפלסטיק שנאסף בפחי מיחזור, כמו כן פיתוחים לגבי פירוק של פלסטיק בצורה טבעית, מצורפים שלושה סרטונים לדוגמה על מחקרים פורצי דרך שכבר ממש נכנסים לשימוש ויכול להיות שישנו לנו את הראיה על שימוש בפלסטיק בעתיד . 

 

החברה המובילה ביבוא מכונות לתיעוש ואריזת מזון וחומרי אריזה נלווים

053-222-0005